Potřebujete poradit? 702 006 117

Přehled tiskáren

V dnešní době potřebuje kvalitní tiskárnu téměř každý. Velké a malé firmy, podnikatelé i domácnosti, ti všichni využijí tisk dokumentů nebo fotografií. Na trhu je množství tiskáren nejrůznějších značek. Podle čeho se tedy má zákazník orientovat? Především podle typu tiskárny.

 Obecně můžeme tiskárny rozdělit na jehličkové, inkoustové a laserové. Každá nabízí výhody v jiné oblasti, přesto může být užitečným pomocníkem i vám.

Laserové tiskárny

 Laserové tiskárny se používají tam, kde je větší potřeba tisku. Nabízí nejlepší kombinaci kvality a nízkých provozních nákladů i při velkých tiskových objemech. Jak fungují tyto laserové tiskárny?  Paprsek světla (laser, LED) vykreslí písmena nebo obrázek na válec, na který se dále nanáší prášek z toneru. Prášek se uchytí jen na místech vykreslených světelným paprskem, poté se prášek z válce otiskne na papír, kde je tlakem a teplem vypálen do konečné tiskové podoby. Výměnným spotřebním materiálem u těchto tiskáren je toner. Výhodou těchto tiskáren je rychlost a kvalita tisku včetně nízkých provozní nákladů.

Vyberte si tiskárnu z následujících značek:

Tiskárny SHARPTiskárny KONICA MINOLTATiskárny CANONTiskárny OKI

Tiskárna SharpTiskárna Konica MinoltaTiskárna CanonTiskárna OKI

Inkoustové tiskárny

Tento typ tiskáren je nejvíce rozšířený v domácnostech a u drobných podnikatelů či živnostníků. Tyto tiskárny můžeme dále rozdělit na černobílé a barevné, podle inkoustové náplně. Princip tisku spočívá v tom, že tisková hlava z mikroskopických otvorů stříká na papír inkoust. Výhodou inkoustové tiskárny je nízká pořizovací cena a přijatelné náklady na tisk. Inkoustové tiskárny se dnes nabízejí především jako multifunkční zařízení, které v sobě spojuje tiskárnu, kopírku a skener.

 

Jehličkové tiskárny

Také si stále pamatujete zvuk jehličkové tiskárny? Řada jehliček v tiskové hlavě propisovala barvící pásku, z jednotlivých bodů se poté složila písmena a obrázky. Jehličkové tiskárny již patří minulosti, přesto jsou místa nebo provozy, kde se s nimi ještě můžete setkat. Díky velmi nízkým nákladům a možnosti použití role tenkého papíru s boční perforací, se stále používají třeba v mzdových účtárnách na tisk výplatních lístků ve speciálně zalepených obálkách.  Nevýhodou těchto tiskáren je horší kvalita tisku a hlučnost.

 

Tiskárna je skutečným pomocníkem každému podnikateli a domácnosti. Ačkoli jste zvyklí svá data zálohovat v elektronické podobě, díky nízkým nákladům si můžete zálohovat důležitá data také ve formě tištěných materiálů. Vždy se pohodlně dostanete k informacím, které vás zajímají, a navíc se nemusíte bát smazání obsahu!

Novinky e-mailem
Přejete si dostávat aktuální
novinky a akce e-mailem?
Zrušit odběr novinek
Napište nám

Volejte 702 006 117
nebo nám napište.